skip to Main Content

درباره‌ی ایتراپی

درباره‌ی معنای ایتراپی و بخش‌های آن

«ایتراپی» یک پلتفرم برای رواندرمانی است. «تراپی» عنوان مصطلحی است که برای Therapy (به معنای درمان) در زبان فارسی استفاده می‌شود. «ای» در ابتدای ایتراپی نیز مخفف الکترونیک است که اشاره به بستر آنلاینی دارد که این پلتفرم در آن فعالیت می‌کند. البته طبعاً فعالیت درمانگرانی که در این بستر هستند لزوماً به شکل آنلاین نیست و پذیرش حضوری هم دارند.

ما در فاز اول ایتراپی، وبلاگ ایتراپی را راه‌اندازی کرده‌ایم که به ترجمه متون روانشناختی، به‌ویژه متون مرتبط به رواندرمانی می‌پردازد. در این بخش معرفی مفصلی از انواع رواندرمانی‌ها و تشخیص‌های روانشناختی وجود دارد.

در فاز دوم ویدئوهای مختلف را ترجمه و دوبله کرده‌ایم که نوعی نگاه روانشناختی به مسائل مختلف روانی، به‌ویژه روابط دارند.
فاز سوم کلینیک ایتراپی است که در آن به معرفی رواندرمانگران مختلف در رویکردها و حوزه‌های مختلف می‌پردازیم. در کلینیک ایتراپی شما این امکان را دارید که از رواندرمانگران مختلف، با رویکردهای مختلف و در شهرهای مختلف وقت رواندرمانی بگیرید.

ایتراپی فازهای چهارم و پنجم نیز دارد که به فراخور با آنها آشنا خواهید شد.

درباره‌ی لوگوی ایتراپی

ETHERAPY LOGO FINAL

روند تاریخی رواندرمانی مسیری تحولی داشته است. در ابتدا تمرکز اصلی رواندرمانی و به طور خاص روانکاوی روی فرد تحلیل شونده بود. آن مدل از روانکاوی و رواندرمانی را اصطلاحاً «یک‌نفره» می‌گفتند. یعنی فرد هر تجربه‌ای داشت برآمده از دنیای روانی خودش و اگر مثلاً چیزی را به درمانگر نسبت می‌داد، درمانگر تفسیری مبنی بر «مقاومت»، «انتقال» یا «دفاع» می‌داد. رفته رفته ولی اوضاع تغییر کرد و نظریه‌پردازانی آمدند که ایده‌های متفاوتی دادند. آنها معتقدند بودند که تحلیل‌شونده یک موجود غیرقابل انعطاف و مجرد نیست، بلکه در فرایند تحلیل اثر می‌پذیرد. بنابراین به نقش رواندرمانگر در شکل‌گیری درمانجو تأکید کردند. چنین مدل‌هایی از درمان را اصطلاحاً «دو نفره» می‌گویند. حالا در رواندرمانی معاصر به چیزی که بین این دو سوژه ساخته می‌شود نیز اهمیت می‌دهند. به این فضای بینابینی اصطلاحاً «سوم تحلیلی» می‌گویند. ما در لوگوی ایتراپی تلاش کرده‌ایم هم دنیای درون‌روانی تحلیل‌گر، هم دنیای درون‌روانی تحلیل‌شونده و هم سوم تحلیلی را به شکل انتزاعی نشان دهیم.

Back To Top
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
گفتگو با پشتیبان ایتراپی
سلام. برای چت در واتس‌اپ یا تلگرام پشتیبانی که می‌خواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.
error: Content is protected !!