skip to Main Content
سؤال‌های متداول

«ایتراپی» پلتفرمی برای رواندرمانی است. در ایتراپی به معرفی درمانگران حرفه‌ای می‌پردازیم و شما این امکان را دارید که از هر جایی که هستید از درمانگرانی با تخصص‌های مختلف (اعم از رواندرمانی فردی، زوج‌ درمانی، خانواده درمانی، روانپزشکی و…) وقت ملاقات بگیرید.

رواندرمانی فردی، روانپزشکی، زوج درمانی، گروه درمانی، رواندرمانی کودک و نوجوان با رویکردهای مختلف

جلسات رواندرمانی به طور معمول بین ۴۵ تا ۵۰ دقیقه است. با وجود این، در برخی موارد این زمان متفاوت است. برای مثال جلسات روانپزشکی ممکن است بین ۲۰ دقیقه تا ۴۰ دقیقه باشد یا زوج درمانی ممکن است بیش از ۵۰ دقیقه باشد. در جلسه‌ی اول درمانگرتان توضیح کامل را به شما خواهد داد.

هزینه‌ی جلسات بسته به درمانگر و تخصصی که دارد متفاوت است. در پروفایل هر درمانگر به تعرفه‌ی هر جلسه دسترسی دارید.

رواندرمانی آنلاین به خاطر دسترسی وسیعی که به طیف متفاوتی از رواندرمانگران با رویکردها و تخصص‌های مختلف در جای‌جای دنیا می‌دهد انتخاب شما را افزون می‌کند. در دنیای کنونی ما دیگر نگران این نیست که در جایی که زندگی می‌کنیم به متخصص حوزه‌های مختلف دسترسی نداریم. شما چه در روستایی در سیستان و بلوچستان باشید، چه در آن‌سوی دنیا در سن‌حوزه‌ی آمریکا باشید، به درمانگر حرفه‌ای به زبان خودتان دسترسی دارید.

مهمترین عیب رواندرمانی آنلاین این است که شما تجربه‌ی حضور در اتاق درمان را از دست می‌دهید. بودن در اتاق مخصوص رواندرمانی تجربه‌ی منحصربه‌فردی است که در رواندرمانی آنلاین وجود ندارد. با وجود این، رواندرمانگران تلاش می‌کنند به شما کمک کنند که چیدمان اتاقی که در آن جلسات را برگزار می‌کنید به گونه‌ای بچینید که این احساس در اتاق خصوصی شما هم زنده باشد.

یک گوشی تلفن یا لپ‌تاپ یا تبلت با اینترنت ۴G که غالباً در اینترنت همراه وجود دارد.

دیسیپلین هر درمانگر برای چیدمان اتاق جلسات درمان آنلاین متفاوت است ولی چند مورد عمومی وجود دارد. یک اینکه بهتر است حتماً در یک «اتاق» جلسات را برگزار کنید که هیچ دیدی از بیرون ندارد. داخل ماشین، کافه، رستوران یا لابی ساختمان مکان‌های خوبی برای برگزاری جلسات رواندرمانی نیستند. هرچند در هنگام ضرورت چاره‌ای نیست.

دوم اینکه تلاش کنید تمام جلسات را در یک اتاق مشخص برگزار کنید. کاری که اگر جلسات حضوری بود درمانگرتان برای شما این کار را می‌کرد.

سوم حریم خصوصی است. در جلسات حضوری درمانگر حافظ حریم خصوصی شماست. در جلسات آنلاین این شما هستید که حافظ این حریم خصوصی هستید. تلاش کنید در اتاقی باشید که صدای شما به بیرون درز نکند یا کسی برای شما مزاحمتی ایجاد نکند. می‌توانید از خانواده یا هم‌خانه‌ای‌هایتان بخواهید که در این یکساعت مزاحم شما نشوند.

چهارم دور و بر دست‌تان یک دستمال کاغذی و یک لیوان آب بگذارید تا در صورت لزوم استفاده کنید. در حین جلسه چیزی نخورید و چیزی ننوشید. گاهی وقت‌ها خوردن و نوشیدن مکانیزم‌های دفاعی ما هستند برای مواجه نشدن با بخش‌هایی از خودمان.

غالباً درمانگران قوانینی برای کنسلی دارند. در غالب اوقات بایستی ۴۸ ساعت قبل از برگزاری جلسه کنسل کنید. بسته به قانون درمانگر، کنسل با تاخیر می‌تواند مشمول پرداخت کل یا بخشی از هزینه باشد. لطفاً هنگام مطالعه‌ی رزومه‌ی درمانگر به چارچوب‌های درمانگر توجه کنید تا بعداً دچار مشکل نشوید.

هزینه‌ی جلسه اول را از طریق ماژول رزرو که در انتهای پروفایل هر درمانگر هست و هنگام رزرو پرداخت خواهید کرد. پرداخت هزینه‌ی جلسات بعد را با هماهنگی درمانگر انجام دهید.

انتهای پروفایل هر درمانگر یک ماژول رزرو وجود دارد که مخصوص مراجعان داخل ایران است. در کمتر از ۵ دقیقه و به سادگی می‌توانید یک جلسه را رزرو کنید. مراجعان خارج از ایران فرم مخصوص دارند که در پروفایل هر درمانگر دسترسی به این فرم وجود دارد. مراجعان خارج از ایران پرداخت اول را انجام نمی‌دهند و صرفاً فرم را پر می‌کنند. پس از رزرو یا تکمیل فرم، درمانگر تا ۲۴ ساعت با شما تماس خواهند گرفت تا مقدمات جلسه اول را با شما هماهنگ کنند.

در پروفایل هر درمانگر فرم مخصوص مراجعان خارج از ایران وجود دارد. اطلاعات محدودی از شما درخواست شده است که با تکمیل آن، درمانگر مورد نظرتان تا ۲۴ ساعت با شما تماس خواهند گرفت. پرداخت هزینه‌ی مراجعان خارج از ایران به صورت ارزی و از طریق PayPal است.

درمانگر به درمانگر و بسته به تخصص متفاوت است. درمانگران غالباً تخفیفی برای دانشجویان خارج از ایران در نظر می‌گیرند. هزینه‌ی هر جلسه در پروفایل هر درمانگر مشخص شده است و غالباً بین ۳۰ تا ۴۰ دلار برای هر جلسه است.

طبق قانون حریم خصوصی سازمان نظام روانشناسی و سازمان نظام پزشکی، محتوای جلسات رواندرمانی و روانپزشکی کاملاً محرمانه بوده و ضبط و انتشار آن به هر شکلی خلاف اصول حرفه‌ای و اخلاقی است و تبعات قانونی دارد. تیم ایتراپی به‌ویژه با درمانگرانی که محتوای جلسات را در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند به هیچ عنوان همکاری نمی‌کند و منتقد چنین روشی است.

اطلاعاتی که شما در ماژول رزرو وارد می‌کنید فقط در اختیار درمانگر مورد نظرتان و مدیر سایت قرار دارد و هیچ فرد حقیقی و حقوقی دیگر به این اطلاعات دسترسی ندارد.

Back To Top
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
گفتگو با پشتیبان ایتراپی
سلام. برای چت در واتس‌اپ یا تلگرام پشتیبانی که می‌خواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.
error: Content is protected !!