skip to Main Content
رواندرمانی چیست

درمان چیست؟

روان‌درمانی (psychotherapy)  که گفتار درمانی (talk therapy) یا معمولا فقط «درمان» نامیده می‌شود، نوعی درمان است که هدفش از بین بردن پریشانی عاطفی و مشکلات سلامت روان است.

درمان که به وسیله تک‌تک متخصصان مجرب- روانپزشکان، روانشناسان، زوج‌درمانگران یا مشاوران دارای مجوز- ارائه می‌شود، شامل بررسی و دستیابی به یک دیدگاه در مورد انتخاب‌ها و مشکلات زندگی که پیشِ روی افراد، زوجین، یا خانواده‌ها وجود دارند، می‌شود.

جلساتِ درمانی به ملاقات‌های ساختارمند بین یک درمان‌گرِ دارای مجوز و یک درمان‌جو، با هدف بهبود جنبه‌ای از زندگی او اطلاق می‌شود.

روان‌درمانی، انواع مختلفی از درمان را شامل می‌شود و توسط مجموعه‌ای از متخصصان بالینی با استفاده از استراتژی‌های مختلف انجام می‌شود. جنبه‌ی مهم و بحرانی این است که درمان‌جو یا بیمار با همکاریِ درمان‌گر فعالیت می‌کند و می‌تواند طی زمان شاهدِ بهبود و تغییر مثبت باشد.

اکثر رواندرمانی‌ها کاملا و به خوبی تست شده‌اند و مشخص شده است که موثر و دارای بازدهِ بالا هستند. اگر چه ممکن است جستجوی درمان در ابتدا سخت به نظر برسد- مخصوصا برای کسانی که درآمد پایین دارند- اما مزایای درمان موفق، واقعا سرنوشت‌ساز است.

این مقاله با عنوان «What Is Therapy?» در «psychologytoday» منتشر و در اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹ در ایتراپی ترجمه شد.

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
گفتگو با پشتیبان ایتراپی
سلام. برای چت در واتس‌اپ یا تلگرام پشتیبانی که می‌خواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.
error: Content is protected !!